info@pure-pitztal.cz +420 733 532 291

Investice

Koupě nemovitosti do osobního vlastnictví v rámci projektu 4*S Apart-Hotel PURE Pitztal představuje výhodnou investici ze dvou pohledů:

 

Výnosy z dalšího pronájmu

Apartmány a chalety v resortu jsou určené ke kombinaci vlastního užívání a dalšího komerčního pronájmu. Provoz resortu a pronájem nemovitostí bude realizován pod značkou „PURE“, pod kterou již existuje několik alpských resortů, a komplex tak může těžit ze synergií a renomé značky. Statistiky obsazenosti obdobných 4*S hotelů v oblasti Pitztal jsou velmi příznivé – obsazenost činí přibližně 200 dnů v roce. Kalkulace předpokládaných výnosů z pronájmu v rámci 4*S Apart-Hotel PURE Pitztal jsou nastaveny konzervativně a počítají s obsazeností 150 dnů v roce.

Příjmy z pronájmu budou vlastníkovi vypláceny kvartálně na základě reálné obsazenosti konkrétní jednotky, tzn. nejsou omezeny maximálním výnosem pro majitele a reálné výnosy mohou být vyšší než kalkulace předpokládaných výnosů. Kalkulace předpokládaných výnosů, provozních nákladů a návratnosti investice ROI (return on investment) pro jednotlivé apartmány a chalety naleznete níže. (ZDE naleznete vzorový příklad kalkulace návratnosti investice ROI v českém jazyce.) Dovolujeme si upozornit, že kalkulace celkové návratnosti je počítána ve vztahu k celkové investici, včetně všech jednorázových převodových nákladů (daně a poplatky) a včetně souvisejících kontinuálních plateb majitele (např. daňové poradenství, fond oprav apod.), takže nemusíte dopočítávat další náklady do celkové kalkulace návratnosti. Jednotlivé kalkulace zahrnují také alternativu pro případ financování koupě hypotékou.

Kalkulace návratnosti ROI podle jednotky:

Apartmány:

 • Top 1
 • Top 2
 • Top 3
 • Top 4
 • Top 5
 • Top 6
 • Top 7
 • Top 8
 • Top 9
 • Top 10
 • Top 11
 • Top 12

Chalety

 • Chalet (120 m2, 3 ložnice)
 • Chalet (105 m2, 2 ložnice)

Chalety – druhá fáze

 • Chalet 8
 • Chalet 9
 • Chalet 10
 • Chalet 11
 • Chalet 12

Provozní smlouva mezi majitelem nemovitosti a provozovatelem se uzavírá na dobu 10 let. Vlastník může svoji nemovitost užívat zdarma až 6 týdnů v roce, případně více týdnů v době, kdy je nemovitost neobsazená k pronájmu. Pro vlastníky nemovitostí je zajištěn komplexní servis se správou a dalším pronájmem nemovitosti, bez starostí pro majitele nemovitostí.

Více informací o podmínkách pronájmu a vlastního užívání Vám rádi poskytneme na vyžádání.

 

Zhodnocení nemovitosti

Apart-Hotel PURE Pitztal je jedinečným resortem v oblasti Pitztal. V oblasti Pitztalu není žádný obdobný resort blíže k ledovci. Do žádného jiného resortu v oblasti se nedostanete přímo na lyžích. Tento komplex je po dlouhé době první novou výstavbou v blízkosti pitztalského ledovce… a žádný další projekt se zde v nejbližší době neplánuje. Apart-Hotel bude vystavěn renomovanou společností a provozován pod zavedenou značkou. V pitztalském údolí tak vznikne resort s unikátní kombinací výjimečné polohy, nejvyšší kvality výstavby a poskytovaných služeb.

Toto vše jsou známky výhodné investice do nemovitostí. Kromě výše zmíněného, nám dovolte uvést ještě následující dva zásadní faktory, které mají (budou mít) vliv na uchování, respektive zvýšení hodnoty nemovitostí v resortu Apart-Hotel PURE Pitztal:

 • V současné době se dokončuje plán lanovkového propojení Pitztalu s údolím Ötztal – respektive na ledovec Rettenbach nad vyhlášeným lyžařským střediskem Sölden. Z Pitztalu se tak budete moct na lyžích dostat přímo až do Söldenu. Propojením obou středisek vznikne největší ledovcový areál v Evropě. Více informací o tomto plánovaném propojení přinášíme zde. Stávající ceny pozemků a nemovitostí na pitztalské straně jsou výrazně nižší než v Söldenu. V případě dokončeného propojení obou středisek, na tom budou výrazně benefitovat právě vlastníci nemovitostí v Pitztalu.
 • Rakouský realitní trh, a zejména nemovitosti v kvalitních centrech v Alpách, představují jednu z nejbezpečnějších možností investic do nemovitostí. Rakouský realitní trh se vyznačuje výraznou stabilitou. Zřejmou výhodou jsou nižší ceny nemovitostí oproti alpským střediskům ve Švýcarsku, Francii a částečně také v Itálii a také trvalý zájem ze strany kupujících z celé Evropy. Více informací o situaci na rakouském realitním trhu uvádíme zde.

Graf: ceny nemovitostí v Rakousku

index-cen-nemovitosti-rakousko

Vratka DPH z kupní ceny

Nemovitosti v rámci resortu Apart-Hotel PURE Pitztal jsou primárně určeny k dalšímu pronájmu (v kombinaci s částečným vlastním užíváním), tzn. k podnikatelskému účelu. V případě, že se registrujete k DPH v Rakousku (můžete se registrovat jako fyzická nebo právnická osoba), budete mít nárok na vratku DPH z kupní ceny – v částečné nebo plné výši. S potřebnými náležitostmi Vám samozřejmě rádi pomůžeme. Více informací naleznete v kapitole Postup koupě. Už při vstupní investici tak můžete uspořit významnou částku. Pokud se registrujete k DPH v Rakousku, budete mít, kromě vratky DPH z kupní ceny, nárok také na vratku DPH u dalších souvisejících výdajů (například platba DPH u platby odměny notáře a u dalších kontinuálních výdajů, které jsou zatíženy DPH).

Konkrétní postup při daňových záležitostech je nutné řešit individuálně a může se v jednotlivých případech lišit. V případě navázané spolupráce pro Vás můžeme, v případě Vašeho zájmu, zajistit komunikaci s česky hovořícím rakouských daňovým poradcem.