info@pure-pitztal.cz +420 733 532 291

Pitztal: nejvyšší ledovec v Rakousku

Pitztalské údolí se nachází přibližně 60 km od Innsbrucku – západně směrem po dálnici do Švýcarska. Jeho centrálním bodem je nejvyšší hora Tyrolska a druhá nevyšší hora Rakouska, Wildspitze (3.770 m. n. m.).

Lyžařské středisko Pitztal zahrnuje ledovcový areál Pitztaler Gletscher a sousedící Rifflsee. Pitztaler Gletscher je nejnovějším ledovcovým střediskem, které bylo otevřeno v rakouských Alpách – v roce 1983. Každý rok zde, díky příznivým sněhovým podmínkám, trénují národní lyžařské týmy z celého světa ještě před začátkem sezóny. Ale stejně tak si zde zažívají své nezapomenutelné jízdy na čerstvém prašanu, v nadmořské výšce více než 3 400 metrů, lyžaři celého světa.

pitztal-011

Podzemní lanovka Pitz-Express vás vyveze z blízkosti resortu Apart-Hotel PURE Pitztal přímo do mezistanice ledovce. A následně se dostanete až na vrchol. Nachází se tu nejvýše položená kavárna v Tyrolsku (3 440 m n. m.), z jejíž terasy se otevírá nádherný pohled na více než 50 třítisícovek.

Díky propojení se střediskem Rifflsee je tu k dispozici celkem 40 kilometrů sjezdovek různé obtížnosti (včetně cvičných svahů a vleků pro děti), samotný ledovec navíc nabízí 7 kilometrů na ledu. Spolu s dalšími upravenými trasami činí jejich celková délka asi 70 kilometrů.

A v budoucnosti bude ještě lépe. Dokážete si představit, že se z úpatí Pitztalu dostanete lanovkou a na lyžích až do samotného centra Söldenu? Zkuste ještě chvíli vyčkat, lanovkové propojení je v plánu – více informací přinášíme v článku Z Pitztalu až do Söldenu.

Obě stávající střediska v pitztalském údolí jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, na které tady čeká lyžařská škola, speciální bezpečná sedačková lanovka, dětská menu v restauracích a spoustu zábavných aktivit na sněhu. V doprovodu jednoho z rodičů může dítě do 10 let lyžovat zdarma. Jednodenní skipas stojí ve vedlejší sezóně 40 €, v hlavní sezóně 48 €. Středisko je mezi českými lyžaři velmi oblíbené a cesta z Prahy do Pitztalu zabere maximálně 7 hodin.

pitztal-008

Nezapomenutelné zážitky slibuje dobrodružný lanový park, umělé i přírodní lezecké stěny nebo přírodní koupaliště Pitz Park.Ti náročnější mohou vyzkoušet bungee jumping, paragliding, canyoning či rafting. Tato oblast nabízí také téměř 100 kilometrů značených tras pro horská kola a spoustu dalších možností sportovního vyžití – vyjížďky na koni, lukostřelbu, rybaření nebo hřiště na různé míčové hry.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.pitztal.com a www.tirolgletscher.com.

pitztal-009

© Foto: TVB Pitztal & Pitztaler Gletscherbahn – Daniel Zangerl