info@pure-pitztal.cz +420 733 532 291
Pitztalská NEJ
13.5.2016
0

Oblíbené rakouské lyžařské středisko láká návštěvníky nejen na skvělé lyžování, ale může se pyšnit pěknou řádkou „NEJ“. Víte třeba o tom, že na Pitztalerském ledovci můžete ochutnat kávu v nejvýše položené kavárně a cukrárně?

Pojďme ale pěkně popořádku. Pitztalský ledovec je nejvýše položeným lyžařským územím Rakouska. Pitztal je zároveň nejmladším rakouským zimním střediskem. Funguje od roku 1983.

Ale vraťme se ke kavárně zmiňované v úvodu. Tipnete si, jak se nejvýše položená kavárna v Rakousku jmenuje? Café 3.440. Jak název vznikl, si jistě domyslíte sami. Každý milovník dobré kávy by si zde měl vychutnat vynikající alpskou Dolce Vita. K uvaření kávy v této nadmořské výšce je potřeba vysoký tlak vody a také více kávových zrn. Ke zdejším specialitám patří i vlastní výroba dezertů a koláčů, jejichž ochutnávka bude dozajista patřit ke kulinářským zážitkům, na které budete vzpomínat.

Kromě dobrého jídla a pití se můžete kochat také výhledy na nejvyšší horu Tyrolska (a druhou nejvyšší v Rakousku). Tou je Wildspitze, která ční do výšky 3 770 metrů nad mořem.

Na Pitztalerském ledovci se ovšem nachází také nejvýše položená fotovoltaická elektrárna. Díky zvýšené intenzitě slunečních paprsků zde její provozovatelé získávají až o 40 % více energie než v údolí. Využívá se přitom také odrazu světla od sněhu, nízkých průměrných teplot a čistého vzduchu. Získá se tak množství energie, které dokáže pokrýt spotřebu 400 domácností.

A jaká jsou vaše Pitztalská nej?

Foto © Pitztaler Gletscherbahn – Daniel Zangerl